29.2.2020 Zšk Vrbové "C" - OŠK Smolenice (5.liga)

8.3.2020 Zšk Vrbové "B" - ŠK Štefanov (4.liga)

Výsledky a priebeh turnaja nájdete TU

Šachový turnaj Karola Slováka 2019

Rekordných 116 šachistov sa zúčastnilo na jubilejnom 15tom ročníku šachového turnaja Karola Slováka 2019, ktorý organizoval s finančnou podporou mesta Vrbové šachový oddiel ZŠK Vrbové. Turnaj sa konal v sobotu 28.decembra 2019 v pekných priestoroch kúrie Mórica Beňovského. Bezchybnou hrou ovládol celý turnaj a s prehľadom zvíťazil obhajca víťazstva z posledného ročníka, šachový veľmajster Jerguš Pecháč zo Žiliny, pred druhým  Vojtechom Zwardoňom z Beskydskej šachovej školy   a tretím Samirom Sahidim z KSN Bratislava. Na štvrtom mieste sa umiestnil Pavel Zpěvák z ŠO Kunovice a na piatom Andrej Gaša z ŠK Osuské.

Zástupca mesta Ľubomír Bosák odmenil knihou o meste Vrbové aj najstaršieho účastníka Jána Čuridla a najmladšieho účastníka turnaja Casey Ryan Meszároša, medzi ktorými je vekový rozdiel 80 rokov.

Účastníci turnaja si rozdelili spolu 60 finančných, vecných cien  pohárov. V jednotlivých kategóriách zvíťazili/niekedy aj z druhého miesta nakoľko ceny sa nekumulovali/